Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/karolkra/domains/chrystuskrolkielce.info/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Święcenie pokarmów

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POTRAW WIELKANOCNYCH w Wielką Sobotę 2020

easter 1328647 640
W Wielką Sobotę błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny. W tym roku, ze względu na zarazę, zostajemy w domach, a potrawy wielkanocne niech poświęcą Rodzice(Ojciec). Można tego dokonać w Wielką Sobotę lub w czasie śniadania wielkanocnego w poranek wielkanocny.

Ojciec lub Matka: Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy w poranek wielkanocny do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie. Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił + te pokarmy na stół wielkanocny. (Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy).

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb + i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów. ( Nad chlebem kreślimy znak krzyża.)
Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, + które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia. (Nad potrawami kreślimy znak krzyża.)
Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, + znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. AMEN. Błogosławię w Imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Nad potrawami kreślimy znak krzyża.
Jeśli mamy, to kropimy pokarmy wodą święconą.

Komunikat

pray 1161055 640 1

 

 

Kochani parafianie u Chrystusa Króla w Kielcach oraz mieszkańcy naszych osiedli!

Z wielkim bólem serca, ale i z wiarą, że Pan Bóg prowadzi nas właściwymi drogami, (choć trudno jest nam się z tym pogodzić, a tym bardziej po ludzku zrozumieć), przekazujemy Wam decyzję, że w związku z dzisiejszym zarządzeniem Premiera RP, od jutra, od 25 marca, br., w Liturgii sprawowanej w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo 5 osób, oprócz nas posługujących. Prosimy, aby na Msze święte przychodzili tylko reprezentanci rodzin, które zamówiły intencje mszalne.

Nie będziemy wyłączali dzwonów, abyście wiedzieli, że się za Was modlimy! Wszystkich prosimy, zostańcie w domu i módlcie się z nami i za nas! Jak nigdy, czujemy, że potrzeba nam także Waszej modlitwy!

Pamiętamy o Was przy ołtarzu naszego Mistrza i Pana gdzie, jak mamy wielką nadzieję, wszyscy niedługo zbierzemy się razem! Niech Chrystus Król napełni nas wszystkich pokojem serca, braterską miłością i żywą nadzieją!

Duszpasterze u Chrystusa Króla w Kielcach.

Słowo Boże na początek Wielkiego Postu

Czy Bóg może inaczej?

3. Niedziela Adwentu;
Ewangelia według św. Mateusza 11, 2-11

advent wreath 80114 1280ks. Bogdan Długosz SJ

W kolejną niedzielę Adwentu staje przed nami Jan Chrzciciel – największy narodzony z niewiast, prorok który poprzedza i zapowiada przyjście Mesjasza. Wiele lat wcześniej odkrył wezwanie do realizacji tego powołania. Mieszka na pustyni, prowadzi surowy tryb życia, wzywa do nawrócenia i chrzci ludzi.

Podczas chrztu Jezusa w Jordanie otrzymuje potwierdzenie o wyjątkowej roli Jezusa w dziele zbawienia. Wtedy otworzyło się niebo i zabrzmiał głos: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie. Teraz znajduje się w więzieniu, ze względu na upominanie Heroda i doskonale zdaje sobie sprawę, że Jego życie dobiega końca.

Z pytania, które kieruje przez swoich uczniów do Jezusa, można dostrzec niepewność związaną z tym, czy właściwie zrealizował swoją drogę. Moglibyśmy pójść nawet dalej, być może rodzi się w nim refleksja, czy faktycznie Jezus jest zapowiadanym Mesjaszem. Można dostrzec w nim walkę duchową, która zawsze pojawia się w obliczu trudu i przeciwności.

Patrząc na niego, możemy odnaleźć nasze pytania i wątpliwości, które rodzą się w nas w czasie trudnych momentów życia.

Jan zwraca się przez uczniów do Jezusa: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”. Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię”.

Jezus odpowiada Janowi: rozglądnij się wokół siebie, z uwagą, a dostrzeżesz moje czyny, które cię zastanowią i nakierują na odpowiedź. Również inni ludzie i ich życie stanie się dla ciebie umocnieniem i da ci pewność, że Ja jestem Mesjaszem.

Ta wskazówka zostaje przekazana przez Ewangelistę każdemu człowiekowi, który staje przed takimi lub podobnymi wyzwaniami i w którym toczy się walka duchowa. Jak widać ta droga jest „zwyczajnym” działaniem Boga w świecie.

Artykuł ze strony Apostoltswo Modlitwy