Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Plan Wizyty kolędowej

Drodzy Parafianie i Czcigodni Goście!


Zgromadzeni wokół betlejemskiej stajenki Zbawiciela Świata i przepełnieni wielką radością, że „Słowo Ciałem się stało”, składamy, całej rodzinie parafialnej u Chrystusa Króla w Kielcach, serdeczne Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia.
Niech Boży Syn wleje w Wasze serca światło wiary, nadziei i miłości! Niech wniesie do Waszych domów radość i pokój! Niech życzliwość i uśmiech Bożej Dzieciny ubogaci Was i umocni w codziennej pracy, wspomoże chorych i cierpiących oraz błogosławi dzieciom, młodzieży i starszym!

Życzymy, aby Nowy Rok Pański 2020, był dla Was błogosławionym czasem wzrastania w łasce, u Boga i u ludzi!

Do życzeń dołączamy serdeczne podziękowanie za dary Waszych otwartych serc, zawsze wrażliwych na potrzeby duchowe i materialne współbraci oraz naszej parafialnej świątyni, Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę i wyposażenie naszej parafialnej Auli i Sali spotkań.
Z pamięcią w modlitwie i wyrazami szacunku

Ks. Proboszcz Jerzy Marcinkowski, Ks. Karol Starczewski i Ks. Łukasz Nastaga.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – ROK 2019--2020

27.XII-piątek – ul. Pakosz,(2księży) i ul. Boczna

28.XII. - sobota– (od godz. 10.00) - ul. Ks. Kordeckiego

*29.XII. – Niedziela - ul. Kwarcytowa, Dolna, Zamknięta Żwirowa

30. XII - poniedziałek - ul. Husarska i ul. Mahometańska

31. XII. - wtorek (od godz. 10.00) Biesak, Dzika, Sucha, Okrężna i dawna ul. Kusocińskiego

02.I. czwartek ul. Osobna, Marmurowa, Granitowa, Al. Legionów;

03. I. – piątek - ulice: Chłodna, Kamienna, Rybna, Rzeczna,

04. I. -sobota - ul. Batorego

*05.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) - ul. Kwarciana bl. 7 i bl. 9;

*06.I. – Trzech Króli – (od godz. 16.00) ul. Kwarciana(domki) i bloki: 11A; 11B i 11C

07. I. – wtorek - ul. Sobieskiego, cz.1; (od numerów początkowych i od ul. Janczarskiej)

08. I. – środa – ul. Sobieskiego, cz.2 (od ul. Janczarskiej i od końca)

09. I. – czwartek – ul. Obr. Westerplatte domki i bl. nr 12, 16 i 18;

i ul. Dygasińskiego

10. I. – piątek –Wybraniecka i ul. Rajtarska bl. 8 (od nr. 1-93)

11. I. sobota (od godz.10.00) ul. Czarnieckiego (z początku i z końca)

*12.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) - ul. Chodkiewicza cz.1 (od numerów początkowych i od ul. Wybranieckiej)

13. I. – poniedziałek - ul. Obrzeżna i Al. Na Stadion

14. I. – wtorek - ul. Żółkiewskiego( z bl. 21A, 21B, 32, 35 i 38)

15. I. - środa – ul. Lubelska, Miechowska, Rzeszowska, ul. Buska, ul. Łagowska

16. I. - czwartek – ul. Tarnowskiego i ul. Janczarska

17. I. – piątek ul. - ul. Lisowczyków i ul. Zamojska

18. I. – sobota -(od godz. 10.00) – ulice: Iłżecka, Konecka Opatowska, Św. R. Kalinowskiego, Opoczyńska i ul. Wiślicka

*19.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) - ul. Chodkiewicza cz.2; (od ul. Wybranieckiej i od ul. Janczarskiej)

20. I. – poniedziałek - ul. Ks. Ściegiennego i ul. Szwedzka

21. I. – wtorek – ul. Rajtarska domki (z początku i z końca)

22. I. – środa - ul. Szczepaniaka domki i bl. 25 i 27

23. I. – czwartek- – (od godz. 16.00) ul. Petyhorska– domki i bl. 2,

2A, bl. 15 i bl. 19

24.I. – piątek – ul. Szwoleżerów; (2 księży)

25. II. – sobota - (od godz. 10.00) - ul. Chodkiewicza cz.3 (od numerów końcowych i od ul. Janczarskiej)

*26.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) ul. Petyhorska bl.17, (2 księży)

Zgłoszenia indywidualne, od 27. stycznia. 2020r, od godz. 18.00;

Czy Bóg może inaczej?

3. Niedziela Adwentu;
Ewangelia według św. Mateusza 11, 2-11

advent wreath 80114 1280ks. Bogdan Długosz SJ

W kolejną niedzielę Adwentu staje przed nami Jan Chrzciciel – największy narodzony z niewiast, prorok który poprzedza i zapowiada przyjście Mesjasza. Wiele lat wcześniej odkrył wezwanie do realizacji tego powołania. Mieszka na pustyni, prowadzi surowy tryb życia, wzywa do nawrócenia i chrzci ludzi.

Podczas chrztu Jezusa w Jordanie otrzymuje potwierdzenie o wyjątkowej roli Jezusa w dziele zbawienia. Wtedy otworzyło się niebo i zabrzmiał głos: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie. Teraz znajduje się w więzieniu, ze względu na upominanie Heroda i doskonale zdaje sobie sprawę, że Jego życie dobiega końca.

Z pytania, które kieruje przez swoich uczniów do Jezusa, można dostrzec niepewność związaną z tym, czy właściwie zrealizował swoją drogę. Moglibyśmy pójść nawet dalej, być może rodzi się w nim refleksja, czy faktycznie Jezus jest zapowiadanym Mesjaszem. Można dostrzec w nim walkę duchową, która zawsze pojawia się w obliczu trudu i przeciwności.

Patrząc na niego, możemy odnaleźć nasze pytania i wątpliwości, które rodzą się w nas w czasie trudnych momentów życia.

Jan zwraca się przez uczniów do Jezusa: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”. Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię”.

Jezus odpowiada Janowi: rozglądnij się wokół siebie, z uwagą, a dostrzeżesz moje czyny, które cię zastanowią i nakierują na odpowiedź. Również inni ludzie i ich życie stanie się dla ciebie umocnieniem i da ci pewność, że Ja jestem Mesjaszem.

Ta wskazówka zostaje przekazana przez Ewangelistę każdemu człowiekowi, który staje przed takimi lub podobnymi wyzwaniami i w którym toczy się walka duchowa. Jak widać ta droga jest „zwyczajnym” działaniem Boga w świecie.

Artykuł ze strony Apostoltswo Modlitwy

Ogłoszenia parafialne (03.11.2019)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31. NIEDZIELA ZWYKŁA 03.XI. 2019r.

1) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

- jutro w poniedziałek, wspomnienie liturgiczne Św. Karola Boromeusza. To także dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, którym patronuje święty Karol; Będziemy pamiętali i modląc się złożymy życzenia także naszemu ks. Karolowi.

- w czwartek, 7. listopada, który jest pierwszym w miesiącu, po Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Eucharystyczną w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego; Adoracja będzie trwała do godz. 18.30.

- w sobotę przypada święto, poświęcenia Bazyliki Papieskiej na Lateranie w Rzymie, która jest Matką i Głową wszystkich kościołów na świecie.

2) W poniedziałek, 11. listopada, przypada, już 101. rocznica Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Będziemy wspominali i modlili się za bohaterów tych ważnych wydarzeń, którzy na ołtarzu wolności Ojczyzny złożyli swoje życie, zdolności, młodość i szczęście. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, porządek Mszy świętych będzie jak w każdą niedzielę. Po południu, o godz. 16.30 - Różaniec za poległych w obronie Niepodległości Ojczyzny;

3) Rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

Przez cały listopad, w każdą niedzielę, o godz. 16.30., modlimy się i odmawiamy Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który ofiarujemy za zmarłych wspominanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych; Jest także dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

Zapraszamy na film p.t: "Nieplanowane". Seans dla naszej parafii, w Kinie Moskwa, 7 listopada br., (czwartek) godz. 18:30. Cena biletu 11 zł.

5) Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że nasza lokalna społeczność, wygrała w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego, konkurs na budowę nowego boiska sportowego i placu zabaw przy szkole SP 9. W imieniu Dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców, dziękujemy wszystkim którzy z sercem zaangażowali się w tę spraw. Według planów Urzędu Miasta te obiekty maja powstać w przyszłym roku.

Z naszego podwórka; w tych dniach trwały przygotowania i jutro rozpoczniemy ostatni etap prac, przed zimą, przy budowie naszej auli, świetlicy parafialnej. Powstanie ostatnia kondygnacja i zadaszenie obiektu. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary.

Przypominamy, że tzw. "darowiznę na kościół", za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze do końca miesiąca grudnia, br., . Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, dalej można będzie odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny.

Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła są wyłożone na stelażu.

- w przyszłą niedziele rodzice i przyjaciele będą zbierać do puszek ofiarę na przeprowadzenie operacji dla ciężko chorego Kacperka Cioska.

Z Kroniki żałobnej naszej rodziny parafialnej:

W minionym tygodniu odszedł na spotkanie z Panem życia i śmierci, i poleca się naszym modlitwom:

+ Paweł SUŁKOWSKI, lat 55., zam. Aleja na Stadion;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Wiersz o kapłaństwie

chalice 1591668 640 1

Wiersz ks. Jana Twardowskiego

Własnego kapłaństwa się boję,
własnego kapłaństwa się lękam

i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam

W lipcowy poranek mych święceń
dla innych szary zapewne –
jakaś moc przeogromna
z nagła poczęła się we mnie.

Jadę z innymi tramwajem –
biegnę z innymi ulicą –

nadziwić się nie mogę
swej duszy tajemnicą.