Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/karolkra/domains/chrystuskrolkielce.info/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Najświętsze Serce

Na wstępie mojego listu pozdrawiam serdecznie wszystkich członków Apostolstwa Modlitwy z ks. Stanisławem Groniem SJ na czele! To właśnie dzięki Księdzu Stanisławowi mam możliwość - w imieniu Rafael Film - napisania do animatorów Apostolstwa, za co z serca dziękuję!

Ciesząc się z ogromnego sukcesu filmu “Nieplanowane”, pragnę wyrazić olbrzymią radość, że Apostolstwo Modlitwy objęło patronatem kolejny nasz film, pt.: “Najświętsze Serce”. Jesteśmy przekonani, że wspomniany film i wspólne działanie pomoże na szerokie krzewienie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
„Najświętsze Serce” to piękny obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu, przybliżający wiernym źródła, historię i znaczenie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, tak szczególnie bliskiego Kościołowi i katolikom w Polsce (wiele o Polsce jest w filmie).

najswietsze serce plakat a3 patroniW tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Miało to miejsce 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze w czasie, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Od tamtego czasu w naszym kraju przez ponad 100 lat kilka milionów rodzin zawierzyło się Bożemu Sercu. Mamy nadzieję, że ten film na nowo rozpali kult Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Ojczyźnie.

Premierę kinową zaplanowaliśmy na 28 lutego. Dzięki tak wskazanej dacie istnieje możliwość, by parafie
i środowiska Apostolstwa Modlitwy wykorzystały film w działaniach formacyjnych związanych z okresem Wielkiego Postu (np. poprzez organizowanie pokazów w ramach rekolekcji).

Gorąco zachęcamy i prosimy, by pomóc nam rozpropagować wśród wiernych informacje o filmie,
a także rozważyć możliwość zorganizowania w najbliższym kinie pokazu dla parafii. Taki seans może być formą dodatkowych, filmowych rekolekcji dla członków Apostolstwa, parafian, uczniów czy wspólnot. Na odwrocie tego listu zamieszczamy praktyczne wskazówki, jak zorganizować taki pokaz. Wiele kin pokaże film w stałym repertuarze, ale większość zgodziło się zagrać “Najświętsze Serce” tylko na seansach dla zorganizowanych grup.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie i zapraszamy serdecznie do kin!

Andrzej Sobczyk
Rafael Film
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PS. Więcej o filmie oraz konspekt lekcji do pobrania na stronie www.rafaelfilm.pl

W Drodze na sierpień

Kłamstwo ma się dobrze

OKL 2018 08W najnowszym numerze miesięcznika „W drodze” o fake newsach, widmie kryzysu Kościoła w Polsce i sekretach toskańskich win.

Trudno dziś sobie wyobrazić życie bez internetu. Stał się dla nas encyklopedią, bankiem, sklepem, pocztą, radiem, telewizorem. Korzystamy z niego bez ograniczeń, ale niestety też bezrefleksyjnie. Jesteśmy gotowi uwierzyć w każdą zamieszczona tam bzdurę. Są tacy, którzy skrzętnie z tego korzystają i manipulują nami. Skala oszustwa jest gigantyczna. Zwykła plotka staje się newsem. Nikt nie sprawdza, czy jest prawdziwa.
W sierpniowym numerze miesięcznika przyglądamy się temu zjawisku i jego skutkom. Anna Mierzyńska pisze o technikach manipulacji w internecie i radzi, co zrobić, żeby nie dać się uwieść cyfrowym naciągaczom. Ksiądz Artur Stopka analizuje medialny wizerunek papieża – czy rzeczywiście Franciszek jest taki, jak pokazują go i piszą o nim media? Watykanista Andrea Tornielli docieka, komu zależy na zdyskredytowaniu papieża – tradycjonalistom czy ludziom nieprzychylnym Kościołowi. Jezuita Dariusz Piórkowski zwraca uwagę na swobodę z jaką przekazujemy plotki, nie bacząc na to, jaką powtórzona nieprawda może mieć siłę rażenia.
Najnowsze „W drodze” otwiera rozmowa z prymasem Polski arcybiskupem Wojciechem Polakiem, który mówi o tym, czy głosowanie za aborcją w Irlandii powinno być przestrogą dla Kościoła w naszym kraju. Mówi o tym, czego mu brakuje w parafiach i co jest najważniejszym zadaniem każdego biskupa. Z kolei ksiądz Adam Sikora komentuje wytyczne Episkopatu Polski do adhortacji Amoris laetitia. Czy polscy biskupi podsuwają jakieś konkretne rozwiązania, także w sprawie komunii dla osób rozwiedzionych?
W sierpniowym miesięczniku Tessa Capponi-Borawska oprowadza nas po toskańskich winnicach i zdradza, które wino godne jest papieskiego stołu, a którego lepiej unikać. Arnold Pawlina OP odpowiada, na czym polega kult maryjny i czy nie koliduje on z oddawaniem czci należnej Bogu, zaś Tomasz Gałuszka OP odsłania kulisy powstania Państwa Kościelnego. Poza tym jak zwykle felietony, recenzje i komentarze do niedzielnych czytań.
Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy i Tunes. Szczegóły tutaj: http://www.miesiecznik.wdrodze.pl/index.php?mod=punktysprzedazy


Dominik Jarczewski OP