Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne (28.VI.2020)

13. NIEDZIELA ZWYKŁA

28.VI.- 2020r.

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

- jutro, 29.czerwca, uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła;

- w piątek święto Św. Tomasza Apostoła; To także pierwszy piątek miesiąca i możliwość spowiedzi rano i po południu od 17.30.

2) Zapraszamy na ostatnie w tych dniach Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

4) Rozpoczynający się okres wakacji, czas urlopów i odpoczynku po całorocznym utrudzeniu, niech nie oddali nas od Pana Boga i Kościoła. Rodziców prosimy, aby zadbali o to, czy dzieci na koloniach i obozach będą miały możliwość uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

Rozpoczęło się lato z wyższymi temperaturami. W związku z tym przypominamy o właściwym, godnym stroju, w którym przybywamy do kościoła. Nie może to być strój plażowy, szorty, koszulki bez rękawów, itp.

· W kościele nie ma już limitu osób, jednak bardzo prosimy, aby dalej zachować bezpieczna odległość pomiędzy osobami. Obowiązuje nas również zakrywanie ust i nosa w zamkniętej przestrzeni. Zadbajmy o to, abyśmy czuli się bezpiecznie.

5) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach, szczególnie o dzieciach i młodzieży. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie dobrego chrześcijanina, wszędzie gdzie będziecie.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu odeszła na spotkanie z Panem życia i śmierci :

+ Elżbieta OSTROWSKA , lat 61., zam. ul. Sobieskiego;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

Ogłoszenia parafialne (21.VI.2020)

12. NIEDZIELA ZWYKŁA

21.VI.- 2020r.

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

- w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, uroczystość odpustowa w parafii na Podhalu;

2) Zapraszamy dalej na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci NSPJ.

3) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

· W kościele nie ma już limitu osób, jednak bardzo prosimy, aby dalej zachować bezpieczna odległość pomiędzy osobami. Obowiązuje nas również zakrywanie ust i nosa w zamkniętej przestrzeni. Zadbajmy o to, abyśmy czuli się bezpiecznie.

4) Przy budowie naszej nowej Sali - Auli parafialnej, pracownicy zakończyli kolejny etap. Zostało położone ocieplenie na stropach, nowe pokrycie z papy termozgrzewalnej, okucia blacharskie i instalacja odgromowa. Dziękuję parafianom za zainteresowanie i składane na ten cel ofiary. Przypominam, że można swoją ofiarę przekazywać na konto parafialne, (przekazy z numerem kontem są na stelażu przy wyjściu z kościoła, lub na stronie internetowej parafii), aby móc je potem przy rozliczeniu PIT odpisać w wysokości 6%, jako tzw. darowizna na kościół. Bóg zapłać ofiarodawcom!

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu odszedł na spotkanie z Panem życia i śmierci :

+ Jerzy WOLSKI , lat 67., zam. ul. Ściegiennego;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Ogłoszenia parafialne (14.VI.2020)

11. NIEDZIELA ZWYKŁA

14.VI.- 2020r.

1) Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe zaangażowanie, pomoc i przygotowanie procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli z pomocą i ustawiali ołtarze, paniom, które zbierały na kwiaty i dekorowały ołtarze wszystkim, już bez wymieniania za tworzenie dobra, składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Trwa dalej tzw. Oktawa Bożego Ciała, w dni powszednie, wieczorem o godz. 18.00 odprawiamy Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Dzisiaj, procesja eucharystyczna z udziałem dzieci przygotowujących się do I. Komunii i tych, które obchodzą rocznicę I. Komunii, będzie zaraz po Sumie, zakończona błogosławieństwem eucharystycznym w kościele;

2) W najbliższy czwartek zapraszamy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała; procesja eucharystyczna wokół samego kościoła, z czytaniem Ewangelii, podobnie jak w Boże Ciało. Prosimy o podarowanie kwiatów ogrodowych do dekoracji ołtarzy, już w środę po południu. Na zakończenie, przy ostatnim ołtarzu przed kościołem, tradycyjnie poświęcimy wianki i kwiaty.

3) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

- w środę, wspomnienie , Św. Brata Alberta Chmielowskiego

- w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- w sobotę 20. czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4) W przyszłą niedzielę 21. czerwca chcielibyśmy podziękować i uroczyście zakończyć ten wyjątkowy, przez pandemię rok szkolny. Na godz. 10.00 zapraszamy na wspólne dziękczynienie wszystkie dzieci i młodzież ze SP 9, klasy V, VI, VII i VIII. Na godzinę 11.30 prosimy dzieci z klas 0, I, II, III I IV. Po tej Mszy świętej w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne i informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I. Komunii świętej, 19. września br,.

Po tym krótkim spotkaniu, dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii przejdą do świetlicy parafialnej i tam spotkają się z Panią krawcową, która pobierze miary i w czasie wakacji uszyje im stroje pierwszokomunijne. Prosimy więc o obowiązkową obecność dzieci i rodziców.

4) Zapraszamy dalej na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci NSPJ. W dni powszednie o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta kościelne o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

5) Wraca w większym zakresie prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj Apostolatu starszych i chorych.

· W kościele nie ma już limitu osób, jednak bardzo prosimy, aby zachowywać bezpieczną odległość pomiędzy osobami. Obowiązuje nas również zakrywanie ust i nosa w zamkniętej przestrzeni. Zadbajmy o to, abyśmy czuli się bezpiecznie.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu odeszli na spotkanie z miłosiernym Bogiem:

+ Władysław CZYŻ , lat 85., zam. ul. Chodkiewicza;

(pogrzeb jutro o godz. 14.00)

+ Janina PEDRYCZ , lat 75., zam. ul. Iłżecka;

(pogrzeb we wtorek o godz. 15.00)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

Ogłoszenia parafialne (7.VI.2020)

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

07.VI.- 2020r.

· W związku ze znoszeniem ograniczeń m.in. dotyczących ilości osób w kościele, ks. Biskup Ordynariusz z dniem 1 czerwca br. odwołał udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuje dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji i osób, które czują obawę przed zarażeniem. Zniesione zostają również ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

· W kościele nie ma już limitu osób, jednak bardzo prosimy, aby zachować bezpieczna odległość pomiędzy osobami. Obowiązuje nas również zakrywanie ust i nosa w zamkniętej przestrzeni. Zadbajmy o to, abyśmy czuli się bezpiecznie.

2) W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- jutro w poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

- we wtorek, po Mszy świętej i Nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.;

- w czwartek, 11. czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Tego dnia przed południem będą tylko 3 Msze Święte: o 8.00, i o 10.00 z kazaniem w kościele i następnie procesją do 4 ołtarzy.

Z powodu remontu części ulicy Rajtarskiej i ograniczeniami z racji pandemii trasa procesji będzie miała następujący, trochę zmieniony przebieg. Zaraz po wyjściu z kościoła, na placu, będzie stacja przy pierwszym ołtarzu. Dalej pójdziemy w procesji ulicami: Sobieskiego, Wybraniecką, Kordeckiego, Janczarską, Czarnieckiego, Wybraniecką, do ulicy Sobieskiego. Tu znowu przy kościele będzie drugi ołtarz. Następnie trzeci ołtarz będzie we wnęce kościoła, od strony ul. Batorego i czwarty ołtarz jeszcze raz przed kościołem. W tych szczególnych okolicznościach chcemy uniknąć rozwożenia i budowy wszystkich ołtarzy.

Jak co roku pragniemy w przeżycie i przygotowanie tej uroczystości włączyć całą parafię. Prosimy niech będą udekorowane wszystkie domy, nawet tam gdzie nie będzie przechodziła procesja. Tradycyjnie prosimy parafian z Pakosza o przygotowanie ołtarza przy kościele, a pozostałych prosimy o pomoc w dekoracji ołtarza od strony ul. Batorego. Dziękujemy za wszelkie inicjatywy, które podejmują parafianie, aby to publiczne święto Eucharystii było jak najpiękniejsze i przeżyte jak najgodniej. Jeżeli takie będzie pragnienie i zgoda rodziców, to prosimy o zaangażowanie dzieci sypiących kwiaty. Panie, które opiekują się ogrodami i dbają o kwiaty prosimy już o podarowanie płatków kwiatów, które dzieci będą sypały w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy.

Po zakończeniu procesji, ok. godz. 12.00, będzie dodatkowa Msza Św. Wieczorem, o godz. 17.30., Nabożeństwo Czerwcowe i ostatnia Msza Święta o 18.00.

3) W ciągu ośmiu dni po Bożym Ciele, będziemy modlili się w tzw. Oktawie Bożego Ciała; O godz. 18.00 będziemy odprawiać Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła. W najbliższą niedzielę, jeżeli pozwoli pogoda, procesja będzie po Sumie, z udziałem dzieci.

- w piątek, 12. czerwca przypada wspomnienie liturgiczne Św. Józefa Pawłowskiego, naszego kieleckiego kapłana męczennika obozu koncentracyjnego w Dachau.

- w sobotę wspomnienie liturgiczne Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK;

4) Zapraszamy dalej na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci NSPJ. W dni powszednie o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta kościelne o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

5) Wraca w większym zakresie prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj Apostolatu starszych i chorych.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!

SZCZĘŚĆ BOŻE!