Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne 05.IV.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA 05.IV. 2020r.

1)Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia, w tym trudnym czasie Wielkiego Postu, Roku Pańskiego 2020., rozpoczynamy w liturgii Kościoła tzw. Wielki Tydzień.

2) Przypominamy, że w kościele może przebywać tylko 5 osób, oprócz nas posługujących. Prosimy, aby byli to przede wszystkim reprezentanci rodzin, które zamówiły intencje tych mszy świętych. Nie wyłączamy dzwonów, abyście wiedzieli, że się za Was modlimy! Wy też, pamiętajcie wtedy w gorącej modlitwie, o opiekę Opatrzności Bożej i ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszamy dalej do ogólno -parafialnej modlitwy w naszych domach, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy, o godz. 15.00., gromadźcie się rodzinnie w Waszych domach i módlmy się razem. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie transmisja Koronki Do Bożego Miłosierdzia na Facebook’u. Podobnie będziemy transmitowali liturgie Wielkiego Czwartku o godz. 18.00; w Wielki Piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i o 18.00., Liturgia Męki Pańskiej, w Wielką Sobotę o 20.00 liturgia Wigilii Paschalnej.

3) W tym tygodniu, do środy, będziemy dalej dyżurowali w konfesjonale, aby ci którzy pragną, indywidualnie i ze spokojem, mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wyspowiadać się można rano od 7.00 do 9.00 i wieczorem od 18.00 do 20.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni!

Kratki konfesjonału są przesłonięte folią i regularnie dezynfekowane. Jeżeli ktoś czułby się bardziej komfortowo możemy poprosić księdza i wyspowiadać się na zewnątrz kościoła, podobnie jak czynimy to, na pieszych pielgrzymkach. To będzie taki „Spacer Miłosierdzia” – Kapłani są dostępni w kościele codziennie w godz. od 18.30 do 20.00. Można się także umówić na spowiedź indywidualną z kapłanem przesyłając wiadomość na Facebooku lub telefonicznie.

Do odwołania nie będzie regularnych odwiedzin chorych z posługą kapłańską. Zgodnie z zaleceniami do chorych udajemy się tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

4) W Wieki Czwartek rano w Katedrze , ks. Biskup z małą reprezentacją kapłanów, o godz. 9. 00, w czasie Mszy Krzyżma poświeci oleje. W parafiach, też w bardzo skromnym gronie, odprawimy o godz. 18. 00., Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej, dziękując za dar Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Prosimy wtedy o szczególną modlitwę za nas posługujących w naszej rodzinie parafialnej. W Wielki Piątek o godz. 17.00 będzie droga Krzyżowa i następnie liturgia Męki Pańskiej. (adoracja indywidualna, przestrzegając limit 5. osób w kościele, będzie w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 22.00.).

W Wielką Sobotę tradycyjnie przychodziliście do kościoła z koszyczkami na poświęcenie pokarmów. W tym szczególnym okresie nasi biskupi proponują, aby modlitwy poświęcenia odmówił w domu, przy stole wielkanocnym, ojciec rodziny. Prosimy uczyńcie to z Waszymi rodzinami. (Propozycja modlitwy poświęcenia jest umieszczona na stronie internetowej parafii).

W Wielką Sobotę o 20.00 będziemy sprawowali najważniejszą liturgię w roku, liturgię Wigilii Paschalnej.

W niedzielę wielkanocną, nie będzie tradycyjnej Rezurekcji o godz. 6.00 rano z procesją, natomiast msze święte będą w porządku niedzielnym.(O godz. 8.00; 10.00; 11.30 i o 18.00). Podobnie i w drugi dzień świąt wielkanocnych.

W pierwszy i drugi dzień świat wielkanocnych będziemy transmitowali przez Facebook Msze Święte o 10.00; 11.30 i o 18.00. Prosimy osoby kompetentne, a szczególnie naszych młodych parafian, o pomoc starszym w ustawieniu transmisji na telefonie lub komputerze. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Ogłoszenia parafialne (30.III.2020)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.III. 2020r.

1)Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze przemiany naszych serc, w tym trudnym czasie Wielkiego Postu, Roku Pańskiego 2020.

2) Dzisiaj w niedzielę i dni powszednie msze święte będą odprawiane o znanych godzinach. Przypominamy, że w kościele może przebywać tylko 5 osób, oprócz nas posługujących. Prosimy, aby byli na nich przede wszystkim reprezentanci rodzin, które zamówiły intencje tych mszy świętych. Nie wyłączamy dzwonów, abyście wiedzieli, że się za Was modlimy! Wy też, pamiętajcie wtedy w gorącej modlitwie, o opiekę Opatrzności Bożej i ustanie pandemii koronawirusa. Dzisiaj i każdego dnia następnych tygodni, zapraszamy do ogólnoparafialnej modlitwy w naszych domach, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy, o godz. 15.00., gromadźcie się rodzinnie w Waszych domach i módlmy się razem.

3) W tym tygodniu, będziemy też dyżurowali w konfesjonale, aby ci którzy pragną, indywidualnie i ze spokojem, mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wyspowiadać się można rano od 7.00 do 9.00 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia!

Kratki konfesjonału są przesłonięte folią i regularnie dezynfekowane. Możemy też przynieść do kościoła swoją maseczkę ochronną i założyć ją na czas spowiedzi. Jeżeli ktoś czułby się bardziej komfortowo możemy poprosić księdza i wyspowiadać się na zewnątrz kościoła, podobnie jak czynimy to, na pieszych pielgrzymkach.

Do odwołania nie będzie regularnych odwiedzin chorych z posługą kapłańską. Zgodnie z zaleceniami do chorych udajemy się tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

4) Zachęcamy do odprawiania indywidualnie Drogi Krzyżowej przy stacjach na zewnątrz kościoła lub w domach np. korzystając z naszej parafialnej strony internetowej.

Dla osób, które chciałyby modlić się Liturgią Godzin używając swojego telefonu:
Należy w telefonie w wyszukiwarce wpisać "aplikacja Brewiarz" lub "aplikacja Pismo święte" i pobrać ją, zainstalować i otworzyć. Następnie trzeba wybrać modlitwę, którą chcielibyśmy się pomodlić: Gdyby ktoś chciał modlić się całą Liturgią Godzin w ciągu dnia, należy zacząć od Wezwania i później odmówić Jutrznię. Później należy wybrać jedną z godzin w ciągu dnia: przedpołudniową, południową lub popołudniową i odpowiednio około godz. 9, 12 lub 15 pomodlić się nią. W międzyczasie należy odmówić Godzinę Czytań, a pod wieczór Nieszpory. Kompletę odmawiamy na zakończenie dnia.

5) Jeżeli ktoś, szczególnie z osób starszych, samotnych potrzebowałby pomocy w codziennym nabywaniu artykułów spożywczych, lekarstw, itp. prosimy o zgłaszanie takich sytuacji w kancelarii parafialnej. Będziemy się starali zaradzić takim potrzebom, przez nasz Zespół Charytatywny. Zachęcamy też, aby zgłaszały się osoby, które będą gotowe podjąć się takiej posługi i pomocy charytatywnej braciom.

6) Prosimy o korzystanie z oficjalnej strony internetowej diecezji kieleckiej – www.diecezja.kielce.pl i naszej strony parafialnej www. chrystuskrolkielce.info e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. które przynoszą najnowsze wiadomości, czym żyje Kościół Kielecki, jakie są zalecenia Pasterzy Kościoła i nasze wiadomości z życia wspólnoty parafialnej.

7) Zachęcamy tych, którzy pozostają w domach do udziału w Eucharystiach transmitowanych z kościołów naszej diecezji, Telewizji Trwam i Radia Maryja oraz Telewizji i Radia Publicznego. Chcemy przy tym podkreślić, że korzystanie z tego sposobu udziału we mszy świętej wymaga zachowania stosownych postaw i odpowiedniego zachowania. Nie wykonujemy wówczas innych, domowych czynności. Dobrze, gdy zachowamy postawy liturgiczne odpowiednie do konkretnych momentów mszy. Zachęcamy do tzw. Komunii św. duchowej, w której mogą mieć udział wszyscy uczestniczący w Eucharystii w swoim domu, będąc w stanie łaski uświęcającej.

W czasie zagrożenia epidemicznego prosimy o stosowanie się do zarządzeń władz państwowych i KEP, co do liczby uczestników zgromadzeń, nieprzekraczającej 5 osób. Pogrzeby są odprawiane jak zwykle, niestety przy tej ograniczonej liczbie uczestników.

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu pożegnaliśmy we Mszy świętej pogrzebowej:

+ Annę JAROSZYŃSKĄ, lat 88., zam. ul. Szczepaniaka;

+ Zbigniewa SOCHĘ, lat 78., zam. ul. Petyhorska;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

Ogłoszenia parafialne (22.III.2020)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.III. 2020r.

1)Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze przemiany naszych serc w czasie Wielkiego Postu, Roku Pańskiego 2020. W związku z zaistniałą sytuacją rozprzestrzeniania się pandemii w Polsce i Europie odwołujemy zaplanowane na ten tydzień Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Jednak będą odprawiane wszystkie zamówione intencje Mszy świętych z tym że, w najbliższy czwartek, piątek i sobotę, pierwsza Msza święta w naszym kościele będzie o godz. 9.00., a następne o godz. 17.00 i 19.00. Do udziału w tych mszach zapraszamy w pierwszym rzędzie tych, którzy zamówili intencje Mszy świętych. W piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Zapraszamy też na indywidualną modlitwę do naszego kościoła w czwartek, piątek i sobota oraz Adorację Eucharystyczną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, od 17.30 do 19.00 i od 19.30. do 21.00. Wtedy, będziemy też dyżurowali w konfesjonale abyście mogli indywidualnie i ze spokojem skorzystać z Sakramentu Pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia.

Ksiądz będzie dyżurował w konfesjonale a kratki konfesjonału są przesłonięte folią i regularnie dezynfekowane. Jeżeli ktoś czułby się bardziej komfortowo możemy poprosić i wyspowiadać na zewnątrz kościoła podobnie jak czynimy to na pieszych pielgrzymkach..

„Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach” – przypominają nam w Komunikacie Biskupów.

2) Przez najbliższe tygodnie są odwołane wszystkie spotkania grup i wspólnot parafialnych, kandydatów do Bierzmowania i I. Komunii świętej, oraz Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa.

4) Jeżeli ktoś, szczególnie z osób starszych, samotnych potrzebowałby pomocy w codziennym nabywaniu artykułów spożywczych, lekarstw, itp. prosimy o zgłaszanie takich sytuacji w kancelarii parafialnej. Będziemy się starali zaradzić takim potrzebom, przez nasz Zespół Charytatywny. Zachęcamy też, aby zgłaszały się osoby, które będą gotowe podjąć się takiej posługi i pomocy charytatywnej braciom.

5) Prosimy o korzystanie z oficjalnej strony internetowej diecezji kieleckiej – www.diecezja.kielce.pl i naszej strony parafialnej, które przynoszą najnowsze wiadomości czym żyje Kościół Kielecki, jakie są zalecenia Pasterzy Kościoła i nasze wiadomości z życia wspólnoty parafialnej.

6) Zgodnie z dekretem Biskupa Kieleckiego zachęcamy tych, którzy pozostają w domach do udziału w Eucharystiach transmitowanych z kościołów naszej diecezji, Telewizji Trwam i Radia Maryja oraz Telewizji i Radia Publicznego.

W czasie zagrożenia epidemicznego prosimy o stosowanie się do zarządzeń władz państwowych i KEP, co do liczby uczestników zgromadzeń, nieprzekraczającej 50 osób. Pogrzeby będą odprawiane jak zwykle, oczywiście przy ograniczonej liczbie uczestników, np. w kościele dla członków bliskiej rodziny a pozostałych uczestników prosimy, aby pozostali na zewnątrz kościoła i słuchali Mszy świetej pogrzebowej z głośników, zachowując zalecane odległości między osobami.

Zachęcamy do tzw. Komunii św. duchowej, w której mogą mieć udział wszyscy uczestniczący w Eucharystii w swoim domu, za pośrednictwem mediów.

„Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca, które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności. Uwielbiam Ciebie w Sakramencie Twej miłości, pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca. W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu! Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie!

Ogłoszenia parafialne (15.III.2020)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.III. 2020r.

1) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze przemiany naszych serc w czasie Wielkiego Postu, Roku Pańskiego 2020. Ten Wielki Post naznaczony jest wielką próbą, także w wymiarze duchowym, którą spowodowały problemy z pandemią koronawirusa. Słowa ze środy Popielcowej: „Pamiętaj, człowieku, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” – są czymś więcej, niż tylko popielcową formułką. Niosą prawdę człowieku i o jego przemijaniu. Wskazują, że śmierć realnie istnieje i trzeba się zastanowić, co dalej. A prawdziwa odpowiedź jest tylko jedna – ta potwierdzona krwią, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Właśnie teraz ta prawda jest ludziom szczególnie potrzebna.

2) Jeżeli ktoś, szczególnie z osób starszych, samotnych potrzebowałby pomocy w codziennym nabywaniu artykułów spożywczych, lekarstw, itp. prosimy o zgłaszanie takich sytuacji w kancelarii parafialnej. Będziemy się starali zaradzić takim potrzebom, przez nasz Zespół Charytatywny. Zachęcamy też, aby zgłaszały się osoby, które będą gotowe podjąć się takiej posługi i pomocy charytatywnej braciom.

3) W każdy piątek Wielkiego Postu modlimy się i rozważmy Drogę Krzyżową – o godz. 17.30; o 18.00 dodatkowa Msza Święta i o godz. 19.00., Droga Krzyżowa dla dłużej pracujących.

W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.30 odprawiamy pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

- Projekcja filmu pt. Zieja, została odwołana z wiadomych względów.

Wszystkim solenizantom, szczególnie tym którym patronuje św. Józef i jubilatom najbliższych dni, składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą!

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu pożegnaliśmy we Mszy świętej pogrzebowej:

+ Stanisławę LASOŃ, lat 85., zam. ul. Biesak;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...