Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne (11.11.2018)

32. NIEDZIELA ZWYKŁA,

11.XI.2018r.

Dzisiaj, 11. listopada, przypada, już 100. rocznica Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Wspominamy i modlimy się za bohaterów tych ważnych wydarzeń, którzy na ołtarzu wolności Ojczyzny złożyli swoje życie, zdolności, młodość i szczęście. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Po południu, o godzinie 16.00 rozpoczniemy nasze spotkanie modlitewne śpiewem pieśni Boże coś Polskę (ze wszystkimi zwrotkami), z kolei przedłożenie historyczno-moralne o odzyskanej Niepodległości, przedstawi nasza parafianka Pani Alicja Kuzińska, następnie, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, o godz. 16.30 - Różaniec za poległych w obronie Niepodległości Ojczyzny i o 17.00 MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ;

W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

- w poniedziałek, wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza, bp i męczennika;

- we wtorek wspomnienie pierwszych męczenników Polski, świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna;

– w sobotę, 17. listopada, wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

2) Rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne. Przez cały listopad, w każdą niedzielę, o godz. 16.30., modlimy się i odmawiamy Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który ofiarujemy za zmarłych wspominanych w tzw., wypominkach jednorazowych.

3) Najbliższą niedzielę, 18. listopada, w naszej parafii, będziemy obchodzić jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, szczególnie w Pakistanie, o którym było ostatnio głośno za sprawą prześladowanej za wiarę w Jezusa Chrystusa, Asii Bibi.

Prosimy o wsparcie tamtejszych prześladowanych chrześcijan modlitwą i ofiarą składaną do puszek, w przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła.

Więcej informacji na temat dramatycznej sytuacji Kościoła Prześladowanego zamieszcza także Gość Niedzielny i Niedziela.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Z Kroniki żałobnej naszej rodziny parafialnej:

W minionym tygodniu odeszły na spotkanie z Panem życia i śmierci, i polecają się naszym modlitwom:

+ Barbara SZAŁAS, lat 61., zam. ul. Ściegiennego;

+ Sabina WÓJTOWICZ lat 86., zam. ul. Konecka;

+ Maria WIECZOREK lat 95., zam. ul. Ks. Kordeckiego;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

Ogłoszenia parafialne (4.11.2018)

31. NIEDZIELA ZWYKŁA,

04.XI.2018r.

Dzisiaj po Mszy świętej porannej spotkanie Sióstr i Braci Wspólnot Różańcowych. Zapraszamy.

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

- w czwartek, który jest drugim w miesiącu, zapraszamy na kolejne spotkanie Grup Margaretkowych, modlących się za powierzonych im kapłanów. Po modlitwie różańcowej o 17. 30., Msza święta z kazaniem i konferencja o kolejnym z kapłanów niezłomnych diecezji kieleckiej. Będzie nam patronował ks. Zbigniewie Gadomskim. Na zakończenie modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia;

- w piątek przypada święto, poświęcenia Bazyliki Papieskiej na Lateranie w Rzymie, która jest Matką i Głową wszystkich kościołów na świecie.

- w sobotę, wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i dK;

2) W najbliższą niedzielę, 11. listopada, przypada, o czym dobrze pamiętamy, już 100. rocznica Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Będziemy wspominali i modlili się za bohaterów tych ważnych wydarzeń, którzy na ołtarzu wolności Ojczyzny złożyli swoje życie, zdolności, młodość i szczęście. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Po południu, o godz. 16.30 - Różaniec za poległych w obronie Niepodległości Ojczyzny;

3) Rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

Przez cały listopad, w każdą niedzielę, o godz. 16.30., modlimy się i odmawiamy Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który ofiarujemy za zmarłych wspominanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

4) Podróżujemy po Europie. Dostrzegamy jak wielki kryzys wiary i praktyk religijnych przeżywają tamtejsze kościoły. W Polsce powstała inicjatywa modlitewna, za będący w trudnej sytuacji Kościół w Holandii. Przynajmniej do 7. Listopada., pod hasłem „Bardzo krótka modlitwa o nawrócenie Holandii” chętni, za aprobatą holenderskich biskupów, będą modlić się „aby naród holenderski otrzymał nową łaskę ponownego odkrycia skarbu wiary katolickiej”.

Forma proponowanej modlitwy to odmówienie trzy razy „Zdrowaś Maryjo”, rano i wieczorem z dodaniem wezwania do św. Willibrorda, misjonarza i patrona Holandii: „Święty Willibrordzie, zechciej orędować za nami, aby naród holenderski otrzymał nową łaskę ponownego odkrycia skarbu wiary katolickiej”.

5) Na niedzielę 18. listopada, br., po Mszy świętej o godz. 11.30., zapowiadamy spotkanie formacyjne dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Z Kroniki żałobnej naszej rodziny parafialnej:

W minionym tygodniu odeszli na spotkanie z Panem życia i śmierci, i polecają się naszym modlitwom:

+ Anna KOZIEŁ, lat 92., zam. ul. Dolna;

+ Danuta MACIEJEWSKA, lat 70., zam. ul. Boczna;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

Ogłoszenia parafialne (28.10.2018)

30. NIEDZIELA ZWYKŁA,

28.X.2018r.

W dzisiejsza niedzielę kończymy tzw. Tydzień Misyjny. Starajmy się pamiętać w modlitwie o naszych misjonarzach i brać odpowiedzialność za dzieło misyjne Kościoła. Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Misyjnego zbieramy do puszek, przy wyjściu z kościoła ofiarę na wsparcie kieleckich misjonarzy, którzy posługują na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Kamerunie, na Jamajce, w Peru, w Brazylii i w Kazachstanie. Bóg zapłać ofiarodawcom!

1) Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na ostatnie w październiku, Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.30., które ofiarujemy modląc się o świętość życia w naszych rodzinach.

W środę, 31. października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, o godz. 17.30., zapraszamy do naszego kościoła, gdzie rozpocznie się tzw. „Wieczór Świętych”. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy się modlili Różańcem, rozważając Tajemnice chwalebne, przeżyjemy szczególną Liturgię Bożego Słowa, modlitwę uwielbienia przy relikwiach świętych, procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i relikwiami, które będzie można potem indywidualnie uczcić. Dzieci prosimy aby na Różaniec i to spotkanie przyszły przebrane za postacie znanych kobiet i mężczyzn.

Po błogosławieństwie, to szczególne czuwanie i modlitwa zakończą się ok. godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy!

2) W czwartek, 1. listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze święte z kazaniem o gody. 8.00., 10.00. i 11.30. Tradycyjnie nie będzie Mszy o godz. 17.00., po południu. Zapraszamy także na msze święte odprawiane na naszych kieleckich cmentarzach.

3) W Dzień Zaduszny(piątek, 2. listopada), Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 7.00; o 17.00 z procesją i modlitwą za zmarłych wokół kościoła i ostatnia Msza o godz. 18.00.

Piątek jest pierwszym w miesiącu listopadzie, dlatego od godz. 16.00., będzie okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

Pamiętajmy o naszych zmarłych w wypominkach. Na prośbę parafian będziemy się modlili i czytali wypominki przed wszystkimi mszami niedzielę;

Na ławkach i przy wyjściu z kościoła dalej są rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. (Ofiara za wypominki roczne od jednej zmarłej osoby jak za Mszę Świętą. Na półroczne czy kwartalne proporcjonalnie mniej). Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 04.XI. br.

Prosimy także pamiętać o swoich zmarłych krewnych i zamawiać msze święte o ich zbawienie i nagrodę nieba. Można już rezerwować msze święte na rok, 2018. Przypominamy i prosimy, aby każda rodzina zamówiła choć jedną Mszę świętą za swoich zmarłych.

4) W sobotę, pierwszą w miesiącu, po mszy porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

Od godz. 9.00 odwiedzimy zgłoszonych starszych i chorych parafian.

W najbliższą niedzielę, 4. Listopada, jest wspomnienie liturgiczne Św. Karola Boromeusza. To także dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, którym patronuje święty Karol. Będziemy pamiętali i modląc się złożymy życzenia także naszemu ks. Karolowi.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu odszedł na spotkanie z Panem życia i śmierci, i poleca się naszym modlitwom:

+ Stefan ZIACH, lat 90., zam. ul. Żółkiewskiego;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Ogłoszenia parafialne (21.10.2018)

29. NIEDZIELA ZWYKŁA,

21.X.2018r.

1)W dzisiejsza niedzielę rozpoczynamy w naszym kościele modlitwy w ramach tzw. Tygodnia Misyjnego. Pragniemy ożywić we wszystkich ducha odpowiedzialności za dzieło misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego zbierzemy też ofiarę na wsparcie kieleckich misjonarzy i misjonarek którzy posługują na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Kamerunie, na Jamajce, w Peru, w Brazylii i w Kazachstanie.

2) Jutro, 22. października, przypada wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II. Już dzisiaj, o 16.30 zapraszamy na Różaniec z tekstami rozważań Św. Jana Pawła II. Zamówiliśmy także, specjalnie z Wadowic „papieskie kremówki”, które rozprowadza młodzież naszej parafii. Cena dwuczęściowego pakietu 10. zł. Dochód ze sprzedaży kremówek, młodzież przeznaczy na swoje pielgrzymki spotkania i wyjazdy parafialne.

- w przyszłą niedzielę, święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; Zapraszamy do wspólnej modlitwy za licznych solenizantów;

3) Zbliża się 1. listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, kiedy szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych w Wypominkach. Na prośbę parafian będziemy się modlili i czytali wypominki przed wszystkimi mszami;

Na ławkach i przy wyjściu z kościoła są rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. (Ofiara za wypominki roczne od jednej zmarłej osoby jak za Mszę Świętą. Na półroczne czy kwartalne proporcjonalnie mniej). Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 04.listopada, br.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu odeszła na spotkanie z Panem życia i śmierci, i poleca się naszym modlitwom:

+ Halina JASZCZYK, lat 88., zam. ul. Kamienna;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...