Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne (15.09.2019)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24. NIEDZIELA ZWYKŁA 15.IX. 2019r.

1)Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców dzieci klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I. Komunii świętej, na powakacyjne pierwsze spotkanie formacyjne.

2) Także dzisiaj, o godz. 15.00., zapraszamy na uroczystości i Mszę świętą polową pamiętając o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej. W razie niepogody Msza Święta i część patriotyczno-artystyczna będzie w naszym kościele, także o godz. 15.00.

3) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

- w poniedziałek, wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana;

- Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w świetlicy parafialnej, we wtorki, o godz. 18.30.

- w środę, 18. września święto Stanisława Kostki zakonnika;

- w piątek, wspomnienie świętych Andrzeja i męczenników z Korei;

- w sobotę przypada święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty; Tego dnia odbędzie się też Diecezjalny Dzień Ministranta, na terenie parafii Starochęciny, przy Centrum Edukacyjnym Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.. Zapisy i szczegóły wyjazdu u opiekuna ks. Łukasza;

- o 16.00 spotkanie z ks. Karolem i próba śpiewu dla dzieci z parafialnego chórku

4) W tym roku, konkretnie 19. marca, minęło 80. lat od powstania naszej parafii. Pragniemy przypomnieć to wydarzenie przez okolicznościową Pielgrzymkę Dziękczynienia. 28. września br.,Organizujemy pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i do grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, by tam zawierzyć naszą wspólnotę parafialną nasze rodziny i nas samych Opatrzności Bożej. W planie pielgrzymki jest również zwiedzanie z przewodnikiem związanych z tymi miejscami muzeów i w miarę możliwości także ważnych miejsc w stolicy. Mamy jeszcze ok. 15. wolnych miejsc. Orientacyjna cena 60.- 70. zł. Wyjazd autokaru planujemy o godz. 5.00 z parkingu przed kościołem.

Także w sobotę 28. września można wziąć udział już w XX. Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej.

5) W sobotę 5. Października w Jędrzejowie u O.O. Cystersów, jest organizowane diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca. Zapisy chętnych Sióstr i Braci na wyjazd, do niedzieli 29. września br., w zakrystii.

6)Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych. Jest także dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

Ogłoszenia parafialne (8.09.2019)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23. NIEDZIELA ZWYKŁA 08.IX. 2019r.

1)Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30; poświęcimy dzieciom, szczególnie klas "0" i "I", tornistry, plecaki i przybory szkolne. Oczywiście zapraszamy na tę uroczystość także rodziców i opiekunów, nauczycieli i wychowawców.

2)W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców dzieci klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I. Komunii świętej, na powakacyjne pierwsze spotkanie formacyjne.

3)W czwartek 12. Września zapraszamy na spotkanie modlitewne wspólnot tzw. „Margaretek” z terenu Kielc, które modlą się za powierzonych im kapłanów. Naszej modlitwie będzie patronował kolejny z kieleckich „kapłanów niezłomnych” – ks. Kanclerz Henryk Peszko.

4)Piątek 13. września to dzień spotkania i modlitwy przy Matce Bożej Fatimskiej. Na Mszę św., Fatimski Różaniec i procesję nie zapomnijmy zabrać lampionów lub świec.

5) 14. września, w sobotę br. włączymy się w ogólnopolska modlitwę pod hasłem „ POLSKA POD KRZYŻEM”. Centralnym miejscem spotkania będzie Włocławek, gdzie przyjedzie wielu pielgrzymów, którym droga jest pomyślność naszej Ojczyzny. To będzie też czas wspólnej modlitwy i wynagrodzenia za profanacje i bluźnierstwa, które miały miejsce i niestety nadal mają miejsce w Polsce.

Ponieważ nie wszyscy mogą się udać na ogólnopolskie spotkanie, my w naszej parafii zorganizujemy „Sobotni wieczór Modlitwy i czuwania przy Krzyżu”. Rozpoczniemy o godz. 20.00., Drogą Krzyżową na zewnątrz kościoła, o godz. 21.00 zaśpiewamy Apel Jasnogórski łącząc się w modlitwie z całą Polską i do 22.00 będziemy już w świątyni modlili się i adorowali Krzyż Chrystusa Pana. Modlitwę poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii wraz z innymi grupami parafialnymi. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

6) Na niedzielę 15. września, przygotowujemy uroczystości i Mszę świętą polową pamiętając o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej. W razie niepogody Msza Święta i część patriotyczno-artystyczna będzie w naszym kościele, także o godz. 15.00.

7) W tym roku, konkretnie 19. marca, minęło 80. lat od powstania naszej parafii. Pragniemy przypomnieć to wydarzenie przez okolicznościową Pielgrzymkę Dziękczynienia. 28. września br., Zorganizujemy pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i do grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, by tam zawierzyć naszą wspólnotę parafialną nasze rodziny i nas samych Opatrzności Bożej. W planie pielgrzymki jest również zwiedzanie z przewodnikiem związanych z tymi miejscami muzeów i w miarę możliwości także ważnych miejsc w stolicy. Wyjazd autokaru planujemy o godz. 5.00 z parkingu przed kościołem.

Także w sobotę 28. września można wziąć udział już w XX. Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej.

8)Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych. Jest także dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

Ogłoszenia parafialne (1.09.2019)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22. NIEDZIELA ZWYKŁA 01.IX. 2019r.

Po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych

1) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

- we wtorek, wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dK;

- w czwartek, wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy; To także pierwszy czwartek w miesiącu wrześniu. Adoracja eucharystyczna po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00; Adoracji będzie przewodniczyć nasze męskie Koło Żywego Różańca i wspólnota Rycerzy Kolumba. Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.

- piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu wrześniu. Przypominamy i zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP; Adoracji w piątek, do godz. 19.30 będzie przewodniczyła Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła.

W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00., odwiedzimy z kapłańską posługą naszych chorych i starszych parafian.

2) Jutro, w poniedziałek, 2. września, zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019-2020, według następującego porządku:

- Na godzinę 8.00. przyjdą do kościoła na Mszę Świętą, na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci ze SP. Klasy 0-III.

- O godzinie 9.00., będzie Msza święta dla uczniów klas od IV do VIII. Zapraszamy gorąco do wspólnej modlitwy także nauczycieli i pracowników szkolnych.

W kolejną niedzielę, 08. września, na Mszy Świętej o godz. 11.30; poświęcimy dzieciom, szczególnie klas "0" i "I", tornistry, plecaki i przybory szkolne. Oczywiście zapraszamy na tę uroczystość także rodziców i opiekunów, nauczycieli i wychowawców.

Rozpoczęliśmy przygotowanie duchowe i spowiedź na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla dzieci ze SP. Dziękujemy tym, którzy już się wyspowiadali. Tych, którzy jeszcze nie byli, zapraszamy w tym tygodniu, np., w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Nie odkładajcie spowiedzi, aby pojednani z Bogiem i ludźmi, w stanie łaski uświęcającej, rozpocząć nowy rok szkolny.

3) Zapraszamy na doroczną pielgrzymkę i nocne czuwanie na Jasnej Górze z środy 4. września, na czwartek, 5. września, br.. wraz z pielgrzymami naszej diecezji i Dekanatu Kielce-Południe. Powrót ok. 5.30. Są jeszcze wolne miejsca.

Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii, do dzisiaj. Orientacyjny koszt 30-40zł, zależny od liczy uczestników.

4) 14. września, w sobotę br. włączymy się w ogólnopolska modlitwę pod hasłem „ POLSKA POD KRZYŻEM”. Centralnym miejscem spotkania będzie Włocławek, gdzie przyjedzie wielu pielgrzymów, którym droga jest pomyślność naszej Ojczyzny. To będzie też czas wspólnej modlitwy i wynagrodzenia za profanacje i bluźnierstwa, które miały miejsce i niestety nadal mają miejsce w Polsce.

Ponieważ nie wszyscy mogą się udać na ogólnopolskie spotkanie, my w naszej parafii zorganizujemy „Sobotni wieczór Modlitwy i czuwania przy Krzyżu”. Rozpoczniemy Drogą Krzyżową na zewnątrz kościoła, o godz. 21.00 zaśpiewamy Apel Jasnogórski łącząc się w modlitwie z całą Polską i do 22.00 będziemy już w świątyni modlili się i adorowali Krzyż Chrystusa Pana. Modlitwę poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii wraz z innymi grupami parafialnymi. Serdecznie zapraszamy!

5) Na niedzielę 15. września, przygotowujemy uroczystości i Mszę świętą polową pamiętając o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej. Szczegóły za tydzień.

6) 28. Września chcielibyśmy zorganizować pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły także za tydzień.

6) Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych. Jest także dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

KRONIKA ŻAŁOBNA naszej rodziny parafialnej;

W ostatnim tygodniu odeszła na spotkanie z Panem życia i śmierci, i poleca się naszym modlitwom:

+ Barbara WIECZOREK, lat 69., zam. ul. Kordeckiego;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

Ogłoszenia parafialne (25.08.2019)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21. NIEDZIELA ZWYKŁA 25.VIII. 2019r.

1) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

- w poniedziałek, przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Ponieważ jest to dzień pracy Msze święte z odnowieniem ślubów jasnogórskich o godz. 7.00 i 18.00.

- we wtorek, wspomnienie Św. Moniki;

- w środę, wspomnienie Św. Augustyna, bp i dK;

- w czwartek, wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

Rozpoczynamy przygotowanie duchowe i spowiedź przed Nowym rokiem szkolnym dla dzieci ze SP. Zapraszamy dzieci szkolne już w tym tygodniu. Można również w inne dni powszednie tygodnia, przed i w czasie wieczornych Mszy świętych. Nie odkładajcie spowiedzi, aby pojednani z Bogiem i ludźmi, w stanie łaski uświęcającej rozpocząć nowy rok szkolny.

2) W poniedziałek, 2. września, zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019-2020, według następującego porządku:

- na godzinę 8.00. przyjdą do kościoła na Mszę Świętą, na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci ze SP. Zapraszamy gorąco do wspólnej modlitwy także nauczycieli i pracowników szkolnych.

- godz. 8.45. przejście pod opieką nauczycieli na plac przed szkołą, gdzie o godz. 09.00 nastąpi uroczysta inauguracja;

W kolejną niedzielę, 08. września, na Mszy Świętej o godz. 11.30; poświęcimy dzieciom, szczególnie klas "0" i "I", tornistry, plecaki i przybory szkolne. Oczywiście zapraszamy na tę uroczystość także rodziców i opiekunów, nauczycieli i wychowawców.

3) Przygotowujemy tradycyjną, doroczną pielgrzymkę i nocne czuwanie na Jasnej Górze, z wtorku 4. września, na środę, 5. września, br.. wraz z pielgrzymami naszej diecezji i Dekanatu Kielce-Południe.

Wyjazd we wtorek, 4. września, o godz. 17.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii, do dzisiaj. Orientacyjny koszt 30-40zł, zależny od liczy uczestników.

7. września, br. ks. Łukasz Zygmunt, zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, na wielkie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

4) Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych. Jest także dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

KRONIKA ŻAŁOBNA naszej rodziny parafialnej;

W ostatnim tygodniu odeszli na spotkanie z Panem życia i śmierci, i polecają się naszym modlitwom:

+ Marianna NIEDZIESKA, lat 91., zam. ul. Batorego;

+ Edward PALUSZKIEWICZ, lat 90., zam. ul. Szczepaniaka;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...