Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne (19.I.2020)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2. NIEDZIELA ZWYKŁA 19.I. 2020r.

1) Trwa wizyta duszpasterska, kolęda, w Waszych rodzinach. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, otwarte domy i serca.

Przypominamy że jeszcze w tym tygodniu nie będzie mszy świętych wieczornych o godz. 17.00., w dni powszednie. Na prośbę parafian, w soboty miesiąca stycznia, będą odprawiane msze święte wieczorem, po powrocie z kolędy, o godz. 17.00.

Także kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna w poniedziałek, środę i piątek, tylko w godzinach rannych od 7.30 do 9.00 oraz w soboty od 17.30 do 18.30.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

*19.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) - ul. Chodkiewicza cz.2; (od ul. Wybranieckiej i od ul. Janczarskiej)

20. I. – poniedziałek - ul. Ks. Ściegiennego i ul. Szwedzka

21. I. – wtorek – ul. Rajtarska domki (z początku i z końca)

22. I. – środa - ul. Szczepaniaka domki i bl. 25 i 27

23. I. – czwartek- ul. Petyhorska– domki i bl. 2, 2A, bl. 15 i bl. 19

24.I. – piątek – ul. Szwoleżerów; (2 księży)

25. II. – sobota - (od godz. 10.00) - ul. Chodkiewicza cz.3

(od numerów końcowych i od ul. Janczarskiej)

*26.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) ul. Petyhorska bl.17, (2 księży)

Zgłoszenia indywidualne, od 27. stycznia. 2020r, od godz. 18.00;

Wydrukowany program całej kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również na stronie internetowej parafii. (Kolęda w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty od godz. 10.00).

W domu prosimy o przygotowanie na stoliku krzyżyka lub pasyjki, wody święconej i zapalonych świec. Prosimy też o poinformowanie kapłana o wszelkich zmianach personalnych w rodzinie, aby tzw. ewidencja parafialna była aktualna. Powinny w niej być osoby, które aktualnie zamieszkują pod danym adresem, a nie osoby, tylko zameldowane. Samo zameldowanie w Wydziale Meldunkowym Urzędu Miasta nie oddaje stanu personalnego parafii i faktycznych związków z parafią.

Prosimy o zostawienie otwartej furtki lub towarzyszenie księdzu.

Pamiętamy codziennie w modlitwie o rodzinach, które odwiedzamy z Wizytą duszpasterską i polecamy wszystkich opiece Bożej Opatrzności.

2) Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 11.30., zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci klas III, które przygotowują się do I. Komunii świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą!

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Biskup Kielecki Jan Piotrowski wyraził zgodę na kwestowanie w parafiach kieleckich, na leczenie ciężko chorego dziecka, Hani Terleckiej.

W przyszłą niedziele 26. stycznia, także w naszej parafii wolontariusze będą zbierać ofiary na ten cel. Bóg zapłać darczyńcom!