Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne 05.IV.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA 05.IV. 2020r.

1)Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia, w tym trudnym czasie Wielkiego Postu, Roku Pańskiego 2020., rozpoczynamy w liturgii Kościoła tzw. Wielki Tydzień.

2) Przypominamy, że w kościele może przebywać tylko 5 osób, oprócz nas posługujących. Prosimy, aby byli to przede wszystkim reprezentanci rodzin, które zamówiły intencje tych mszy świętych. Nie wyłączamy dzwonów, abyście wiedzieli, że się za Was modlimy! Wy też, pamiętajcie wtedy w gorącej modlitwie, o opiekę Opatrzności Bożej i ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszamy dalej do ogólno -parafialnej modlitwy w naszych domach, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy, o godz. 15.00., gromadźcie się rodzinnie w Waszych domach i módlmy się razem. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie transmisja Koronki Do Bożego Miłosierdzia na Facebook’u. Podobnie będziemy transmitowali liturgie Wielkiego Czwartku o godz. 18.00; w Wielki Piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i o 18.00., Liturgia Męki Pańskiej, w Wielką Sobotę o 20.00 liturgia Wigilii Paschalnej.

3) W tym tygodniu, do środy, będziemy dalej dyżurowali w konfesjonale, aby ci którzy pragną, indywidualnie i ze spokojem, mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wyspowiadać się można rano od 7.00 do 9.00 i wieczorem od 18.00 do 20.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni!

Kratki konfesjonału są przesłonięte folią i regularnie dezynfekowane. Jeżeli ktoś czułby się bardziej komfortowo możemy poprosić księdza i wyspowiadać się na zewnątrz kościoła, podobnie jak czynimy to, na pieszych pielgrzymkach. To będzie taki „Spacer Miłosierdzia” – Kapłani są dostępni w kościele codziennie w godz. od 18.30 do 20.00. Można się także umówić na spowiedź indywidualną z kapłanem przesyłając wiadomość na Facebooku lub telefonicznie.

Do odwołania nie będzie regularnych odwiedzin chorych z posługą kapłańską. Zgodnie z zaleceniami do chorych udajemy się tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

4) W Wieki Czwartek rano w Katedrze , ks. Biskup z małą reprezentacją kapłanów, o godz. 9. 00, w czasie Mszy Krzyżma poświeci oleje. W parafiach, też w bardzo skromnym gronie, odprawimy o godz. 18. 00., Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej, dziękując za dar Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Prosimy wtedy o szczególną modlitwę za nas posługujących w naszej rodzinie parafialnej. W Wielki Piątek o godz. 17.00 będzie droga Krzyżowa i następnie liturgia Męki Pańskiej. (adoracja indywidualna, przestrzegając limit 5. osób w kościele, będzie w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 22.00.).

W Wielką Sobotę tradycyjnie przychodziliście do kościoła z koszyczkami na poświęcenie pokarmów. W tym szczególnym okresie nasi biskupi proponują, aby modlitwy poświęcenia odmówił w domu, przy stole wielkanocnym, ojciec rodziny. Prosimy uczyńcie to z Waszymi rodzinami. (Propozycja modlitwy poświęcenia jest umieszczona na stronie internetowej parafii).

W Wielką Sobotę o 20.00 będziemy sprawowali najważniejszą liturgię w roku, liturgię Wigilii Paschalnej.

W niedzielę wielkanocną, nie będzie tradycyjnej Rezurekcji o godz. 6.00 rano z procesją, natomiast msze święte będą w porządku niedzielnym.(O godz. 8.00; 10.00; 11.30 i o 18.00). Podobnie i w drugi dzień świąt wielkanocnych.

W pierwszy i drugi dzień świat wielkanocnych będziemy transmitowali przez Facebook Msze Święte o 10.00; 11.30 i o 18.00. Prosimy osoby kompetentne, a szczególnie naszych młodych parafian, o pomoc starszym w ustawieniu transmisji na telefonie lub komputerze. SZCZĘŚĆ BOŻE!