Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne (14.VI.2020)

11. NIEDZIELA ZWYKŁA

14.VI.- 2020r.

1) Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe zaangażowanie, pomoc i przygotowanie procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli z pomocą i ustawiali ołtarze, paniom, które zbierały na kwiaty i dekorowały ołtarze wszystkim, już bez wymieniania za tworzenie dobra, składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Trwa dalej tzw. Oktawa Bożego Ciała, w dni powszednie, wieczorem o godz. 18.00 odprawiamy Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Dzisiaj, procesja eucharystyczna z udziałem dzieci przygotowujących się do I. Komunii i tych, które obchodzą rocznicę I. Komunii, będzie zaraz po Sumie, zakończona błogosławieństwem eucharystycznym w kościele;

2) W najbliższy czwartek zapraszamy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała; procesja eucharystyczna wokół samego kościoła, z czytaniem Ewangelii, podobnie jak w Boże Ciało. Prosimy o podarowanie kwiatów ogrodowych do dekoracji ołtarzy, już w środę po południu. Na zakończenie, przy ostatnim ołtarzu przed kościołem, tradycyjnie poświęcimy wianki i kwiaty.

3) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

- w środę, wspomnienie , Św. Brata Alberta Chmielowskiego

- w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- w sobotę 20. czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4) W przyszłą niedzielę 21. czerwca chcielibyśmy podziękować i uroczyście zakończyć ten wyjątkowy, przez pandemię rok szkolny. Na godz. 10.00 zapraszamy na wspólne dziękczynienie wszystkie dzieci i młodzież ze SP 9, klasy V, VI, VII i VIII. Na godzinę 11.30 prosimy dzieci z klas 0, I, II, III I IV. Po tej Mszy świętej w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne i informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I. Komunii świętej, 19. września br,.

Po tym krótkim spotkaniu, dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii przejdą do świetlicy parafialnej i tam spotkają się z Panią krawcową, która pobierze miary i w czasie wakacji uszyje im stroje pierwszokomunijne. Prosimy więc o obowiązkową obecność dzieci i rodziców.

4) Zapraszamy dalej na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci NSPJ. W dni powszednie o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta kościelne o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

5) Wraca w większym zakresie prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj Apostolatu starszych i chorych.

· W kościele nie ma już limitu osób, jednak bardzo prosimy, aby zachowywać bezpieczną odległość pomiędzy osobami. Obowiązuje nas również zakrywanie ust i nosa w zamkniętej przestrzeni. Zadbajmy o to, abyśmy czuli się bezpiecznie.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu odeszli na spotkanie z miłosiernym Bogiem:

+ Władysław CZYŻ , lat 85., zam. ul. Chodkiewicza;

(pogrzeb jutro o godz. 14.00)

+ Janina PEDRYCZ , lat 75., zam. ul. Iłżecka;

(pogrzeb we wtorek o godz. 15.00)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...