Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne (28.VI.2020)

13. NIEDZIELA ZWYKŁA

28.VI.- 2020r.

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

- jutro, 29.czerwca, uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła;

- w piątek święto Św. Tomasza Apostoła; To także pierwszy piątek miesiąca i możliwość spowiedzi rano i po południu od 17.30.

2) Zapraszamy na ostatnie w tych dniach Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

4) Rozpoczynający się okres wakacji, czas urlopów i odpoczynku po całorocznym utrudzeniu, niech nie oddali nas od Pana Boga i Kościoła. Rodziców prosimy, aby zadbali o to, czy dzieci na koloniach i obozach będą miały możliwość uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

Rozpoczęło się lato z wyższymi temperaturami. W związku z tym przypominamy o właściwym, godnym stroju, w którym przybywamy do kościoła. Nie może to być strój plażowy, szorty, koszulki bez rękawów, itp.

· W kościele nie ma już limitu osób, jednak bardzo prosimy, aby dalej zachować bezpieczna odległość pomiędzy osobami. Obowiązuje nas również zakrywanie ust i nosa w zamkniętej przestrzeni. Zadbajmy o to, abyśmy czuli się bezpiecznie.

5) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach, szczególnie o dzieciach i młodzieży. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie dobrego chrześcijanina, wszędzie gdzie będziecie.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W minionym tygodniu odeszła na spotkanie z Panem życia i śmierci :

+ Elżbieta OSTROWSKA , lat 61., zam. ul. Sobieskiego;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...