Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne (06.11.2016)

32. NIEDZIELA ZWYKŁA 06.XI. 2016r.

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

- w środę przypada święto, poświęcenia Bazyliki Papieskiej na Lateranie w Rzymie, która jest Matką i Głową wszystkich kościołów na świecie.
- w czwartek, wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i dK; – o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy do Świetlicy Parafialnej.

- w piątek, 11. listopada, przypada kolejna, już 98. rocznica Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Będziemy wspominali i modlili się za bohaterów tych ważnych wydarzeń, którzy na ołtarzu wolności Ojczyzny złożyli swoje życie, zdolności, młodość i szczęście. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.
Msze Święte w naszym kościele, będą tak jak w niedzielę o godz. 8.00; 10.00, (nie będzie tylko Mszy o godz. 11.30); Po południu, o godz. 16.30 - Różaniec za poległych w obronie Niepodległości Ojczyzny; i następnie Msza o godz.17.00.
Na ten dzień, ponieważ jest to piątek Biskupi Polscy udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2) Także tego dnia rozpoczniemy po Mszy Świętej porannej i po wieczornej, Nowennę przed naszą parafialna Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Przez dziewięć dni będziemy się przygotowywali do uroczystego Aktu Intronizacji i poświęcenia naszych wspólnot rodzinnych, parafii i całej Ojczyzny Jezusowi Chrystusowi Królowi i Panu. Episkopat Polski uczyni to w wigilię Uroczystości Chrystusa Króla, w sobotę 19. listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

3) Rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne. Przez cały listopad, w każdą niedzielę, o godz. 16.30., modlimy się i odmawiamy Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który ofiarujemy za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych.

4) Przypominamy, że wychodząc naprzeciw prośbom części parafian, w dni powszednie, odprawiamy msze święte wieczorem: jedną o godz. 17.00., a drugą o 18.00, jeżeli na 18.00., będą zamówione intencje Mszy Świętych; Zachęcamy, aby każda rodzina pamiętała i zamówiła przynajmniej jedną Mszę Świętą w ciągu roku, w intencji swoich zmarłych lub w innych rodzinnych potrzebach.

5) W najbliższą sobotę - 12 listopada pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Organizujemy wyjazd autokarem do Krakowa także z naszej parafii; są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i bliższe informacje u ks. Karola. Wyjazd sprzed naszego kościoła 12. listopada o godz. 7.00.

6) Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30, spotkają się kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.;

W przyszłą niedzielę 13. listopada, po Mszy Świętej o godz. 11.30., spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci klas III SP, które przygotowują się do przyjęcia I. Komunii Świętej.

7) Najbliższa niedziela,13. listopada będzie obchodzona jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, szczególnie w Syrii i Iraku. Prosimy o wsparcie tamtejszych prześladowanych chrześcijan modlitwą i ofiarą składaną do puszek, w przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła.

Więcej informacji na temat trudnej sytuacji Kościoła Prześladowanego zamieszcza także Gość Niedzielny i Niedziela.

8) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Z Kroniki żałobnej naszej wspólnoty parafialnej:

W ostatnim tygodniu odszedł na spotkanie z Panem życia i śmierci, i poleca się naszym modlitwom:

+ Janusz PURSKI, lat 54., zam. ul. Szwoleżerów;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...