Modlitwa

jesus 753063 640

 

Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

Skrzynka intencji

497px Pióro i kałamarz.svg

Odwiedziny

Liturgia dnia

Ogłoszenia parafialne (4.08.2019)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18. NIEDZIELA ZWYKŁA 04.VIII. 2019r.

1) Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy o godz. 8.00., spotkanie z Kołami Różańcowymi, wspólna modlitwa i zmiana Tajemnic Różańca.

2) W tym tygodniu, w liturgii:

- we wtorek święto Przemienienia Pańskiego

- w czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

- w piątek, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

- w sobotę, święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika;

2) Jutro, 5. sierpnia, Mszą Świętą o godz. 17.00, rozpocznie się w Wiślicy, Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Gorąco zachęcamy do pielgrzymowania. To także dobry sposób na piękne duchowe przeżycie kilku dni wakacyjnego odpoczynku.

Tradycyjnie organizatorzy Pielgrzymki proszą naszych parafian o przyjęcie na nocleg 8. sierpnia br., pielgrzymów z grupy żółto-niebieskiej. Wtedy Pielgrzymi wchodzą do Kielc i powitamy ich uroczyście na Kawetczyźnie o godz. 14.00. Rodziny, które miałyby możliwości, aby przyjąć jednego lub kilku pielgrzymów pod swój dach, prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej swój adres i liczbę pielgrzymów na nocleg. Pielgrzymi mają swoje materace i śpiwory, dlatego chodzi przede wszystkim o kawałek podłogi. Jeszcze raz bardzo prosimy o chrześcijańską pomoc w tej dziedzinie.

Można dołączyć się do pielgrzymów także od etapu kieleckiego. W kancelarii należy odebrać deklaracje zgłoszeniowe.

4) Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych.

5) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie pamiętamy w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

SZCZĘŚĆ BOŻE!